Angielski od zera do bohatera

Favorite

Gdybym powiedział Tobie, że jest to możliwe, żeby opanować angielski od zera do bohatera, czy byś mi uwierzył?  Prawdą jest, że wiele osób, które chcą nauczyć się jak mówić po angielsku od podstaw uważają, że to nie jest możliwe z wielu przyczyn.

 

Niektórzy mówią, że nauczenie się jak mówić po angielsku jest niemożliwe i zbyt trudne, a niektórzy mówią, że nauka języka angielskiego nie jest dla nich, ponieważ są ‘za starzy’, ‘za młodzi:)’, ‘zbyt zabiegani’, itp.

 

Kiedy słyszymy gdy ktoś mówi, że można nauczyć się języka angielskiego zupełnie od zera i zacząć mówić po angielsku, albo, że kurs języka angielskiego sprawi, że opanujemy angielski od zera do bohatera to uważamy to za kolejny mit lub slogan reklamowy.

 

Prawdą jest, że żaden nauczyciel sam nie nauczy Ciebie jak mówić po angielsku. Jeśli chcesz nauczyć się jak mówić po angielsku od podstaw, to musisz sam chcieć to zrobić, wiedzieć dlaczego chcesz nauczyć się mówić po angielsku i włożyć w ten proces wkład własny w postaci systematycznej nauki i powtarzania materiału.

 

Pomyślisz sobie….. skoro lektor mnie nie nauczy, to po co mam w ogóle zapisywać się na kurs języka angielskiego online? Nie zrozum mnie źle, regularna nauka z lektorem jest bardzo cenna,  ale wiele osób uczących się języków obcych, nie robią nic poza samym przyjściem czy zalogowaniem się na lekcję i uważają, że to wystarczy.

   

Lektor w całym procesie nauki języka angielskiego pełni rolę bardziej przewodnika, który poprawia Twoje błędy, prowadzi Twój proces nauki w dobrym (oczekiwanym przez Ciebie) kierunku, zrobi jak najwięcej, żeby opracować z Tobą materiały konieczne do osiągnięcia przez Ciebie dobrych rezultatów, ale ogólny wynik z nauki tak naprawdę zależy od Ciebie.

Musisz włożyć swój czas i energię, żeby utrwalić nowe słowa, konstrukcje gramatyczne, przydatne zwroty, i abyś mógł z większą swobodą i naturalnością używać języka angielskiego.

 

Bardzo znany autor wielu bestsellerów New York Times’a, Malcolm Gladwell, twierdzi  że każdy z nas może zostać ekspertem w jakiejkolwiek umiejętności lub dziedzinie. Jedyny warunek to fakt, że musimy spędzić dziesięć tysięcy godzin na robieniu tego, w czym chcemy zostać ekspertami. Dziesięć tysięcy godzin brzmi odstraszająco, ale to nie jest aż tak dużo jak rozdzielimy te godziny na kilka lat. Człowiek musiałby spędzić osiem godzin dziennie przez 3 lata skupiając się na nauce lub ćwiczeniu umiejętności, którą chce opanować do perfekcji.

 

Przerażony mimo wszystko?

Spokojnie, mam dla Ciebie dobre wieści! Powyższa wiadomość wcale nie znaczy, że będziesz musiał wykonywać mozolne ćwiczenia, które wynudzą Ciebie na śmierć, takie jak uczenie się z książki, czy codzienne wkuwanie na pamięć tych samych słów.

 

Jeżeli jesteś zdeterminowany i naprawdę chcesz opanować angielski od zera do bohatera to,  przede wszystkim, musisz zadać sobie najpierw dwa mega ważne pytania.

 

Pierwsze: dlaczego chcę nauczyć się angielskiego? Czy potrzebuję języka do pracy, czy bardziej w życiu osobistym? Tylko wtedy będziesz w stanie określić swój cel językowy i skupić się na jego osiągnięciu.

 

Drugie ważne pytanie, które należy sobie zadać to: W jaki sposób najlepiej przyswajasz wiedzę? Czy jesteś wzrokowcem czy słuchaczem?  A może jesteś kinestetykiem i wolisz uczyć się przez praktykę? A może lubisz czasem łączyć różne formy nauki?

   

Kiedy odpowiesz sobie na te dwa ważne pytania to będziesz wiedział jaka metoda i sposób nauki języka angielskiego będzie dla Ciebie najlepszy. Łatwiej będzie też wybrać Tobie odpowiedni kurs języka angielskiego, aby był dla Ciebie odpowiedni i przynosił Tobie naprawdę skuteczne rezultaty!

 

Jeśli jesteś wzrokowcem to  prawdopodobnie czytanie książek oraz oglądanie filmów z napisami po angielsku będzie Tobie pasowało. Wzrokowcy lubią też robić dużo notatek i potem się z nich samodzielnie uczyć, dlatego warto, żebyś zawsze miał pod ręką coś do pisania.

 

Jeżeli słuchanie jest Twoją mocną stroną to słuchanie podcastów w języku angielskim, słuchanie lekcji z języka angielskiego, a także oglądanie różnych filmów na YouTube może być dla Ciebie dobrym pomysłem i efektywną formą nauki języka.

A jeżeli jesteś kinestetykiem to mówienie oraz zapisywanie najważniejszych informacji i spostrzeżeń może być dla Ciebie najlepszym sposobem na naukę języka.

 

Najważniejsze jest, żebyś znalazł najlepszy sposób na naukę dla Ciebie i powtarzał materiał, a także angielskie słowa, które usłyszysz, nawet jeśli na początku nie wszystko do końca rozumiesz.

 

Nasze mózgi najlepiej się uczą nowych rzeczy poprzez wielokrotne powtarzanie, wiec im więcej będziesz wdrażał język angielski w swoje życie tym lepiej się z nim oswoisz i zapamiętasz długoterminowo.

 

A jeśli chciałbyś regularnie uczyć się języka angielskiego z nami na kursie online języka angielskiego, który ćwiczy Twoje umiejętności językowe biorąc pod uwagę różne nasze sensoryczne natury i upodobania do uczenia się, to zapraszamy kliknięcia w link poniżej, gdzie zobaczysz jak możesz przyłączyć się do superbohaterskiej drużyny mówców języka angielskiego: 

 

>>Angielski od zera do bohatera<<

Dodaj komentarz

Pobierz Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Najlepiej oceniane produkty

Pobierz Niezbędnik Podróżnika gratis!

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • +48 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Pobierz bezpłatny Niezbędnik Podróżnika

Pobierz bezpłatny Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Najnowsze opinie

Poziom zaangażowania

Poziom nauki języka