Jakie książki czytać oraz jakich audiobooków słuchać po angielsku

Favorite

Nauka języka angielskiego to fascynująca podróż, która wymaga nie tylko regularnych zajęć z gramatyki i słownictwa, ale także rozwijania umiejętności czytania i słuchania. Z tego powodu warto zanurzyć się w anglojęzyczną literaturę i audiobooki, które nie tylko pomogą Ci w doskonaleniu języka, ale także dostarczą mnóstwo radości z czytania i słuchania  – w ten sposób możesz idealnie połączyć przyjemne z pożytecznym!

Pewnie część z Was pomyśli sobie: „Ale jak ja mam zacząć czytać po angielsku skoro mój angielski nie jest jeszcze na wysokim poziomie i nie będę miała/miał przyjemności z czytania skoro nie będę rozumieć co jest napisane…..”

Spokojnie, śpieszę z odpowiedzią, że obecnie są na rynku książki dostosowane słownictwem do różnych poziomów znajomości języka angielskiego, co oznacza, że można czytać książki z uproszczonym słownictwem, których czytanie będzie dla Ciebie przyjemnością.

Książki po angielsku dla różnych poziomów zaawansowania

Poziom początkujący. Gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, warto sięgnąć po książki napisane (lub nagrane) specjalnie dla początkujących. Takie książki często zawierają proste dialogi i łatwe do zrozumienia opowiadania. Wydawnictwa, które posiadają takie książki to, między innymi, Penguin Readers, MacMillan, Edgard, Language Guru,Cambridge, i wiele innych. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce frazę „książki po angielsku na poziomie beginner/początkującym” i znajdziesz różne tytuły książek, z którym będziesz mogła/mógł wybrać takie, które będą pasować Ci tematycznie.

Poziom średniozaawansowany. Kiedy już poczujesz się pewniej, możesz spróbować czytać książki dla osób na poziomie średniozaawansowanym, np.  “The Adventures of Sherlock Holmes” autorstwa Arthura Conan Doyle’a to świetny wybór dla osób na tym etapie.

Poziom zaawansowany. Jeśli czujesz się pewnie w czytaniu po angielsku, warto sięgać już po książki bez uproszczonego języka angielskiego, czyli czytać je w oryginale. Jeżeli dopiero zaczynasz czytać takie książki to warto sięgnąć po książki, których tematykę znasz lub lubisz, albo takie, które już czytałaś/czytałeś po polsku. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna jeżeli jeszcze masz mało pewności w czytaniu po angielsku.

Aby pomóc Ci w rozpoczęciu swojej przygody z książkami po angielsku i w wyborze jakie książki warto czytać kiedy uczysz się angielskiego, poniżej zebraliśmy przykładowe strony z darmowymi ebookami i audiobookami po angielsku:

Przykłady stron z darmowymi e-bookami:

https://www.junkybooks.com/index.php

https://openlibrary.org/

https://onlinelibrary.wiley.com/

https://www.free-ebooks.net/

https://www.bookbub.com/

Poniżej znajdziesz kilka stron z darmowymi audiobookami:

https://www.audible.com/ep/FreeListens (Choć większość audiobooków na tej platformie jest płatna, Audible oferuje również bezpłatne próbki audiobooków oraz kilka darmowych produkcji dostępnych dla wszystkich użytkowników.)

www.librivox.com (Tutaj znajdziesz darmowe audiobooki czytane przez wolontariuszy, w tym wiele klasyków literatury.)

https://www.digitalbook.io/

https://play.google.com/store/books/editorial_collection/promotion_topic_tts_public_domain_audiobooks?hl=en_US&gl=US

You Tube też je ma😊 www.youtube.com

Jeżeli chcesz skorzystać z papierowych wersji książek, polecamy ich szukać pod tymi linkami:

www.amazon.com

https://www.penguinreaders.co.uk/

https://bookshop.org/

https://bookland.com.pl/ (To jest księgarnia z podręcznikami do nauki języków obcych, ale również znajdziesz w niej książki w języku angielskim, nie tylko podręczniki.)

https://ksiegarnia.pwn.pl/ (To jest polska księgarnia, ale ma również tytuły książek w języku angielskim.)

Czytanie książek i słuchanie audiobooków po angielsku to doskonały sposób na rozwijanie języka angielskiego w miłej i relaksującej atmosferze. Zachęcamy do korzystania z powyższych źródeł (i nie tylko!) i czerpania radości ze znajomości języka angielskiego!

Jeżeli masz ochotę uczyć się języka angielskiego na usystematyzowanym kursie online zapewniającym Ci stały dostęp do bazy kilkuset zróżnicowanych i praktycznych lekcji w dowolnym czasie i miejscu, to zapraszamy Ciebie serdecznie do skorzystania z naszej platformy English Hub!

W pakiecie rozszerzonym możesz dobrać opcję konwersacji na żywo z native speakerami i lektorami języka angielskiego.

Poznaj platformę do nauki angielskiego English Hub!

Dodaj komentarz

Pobierz Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Najlepiej oceniane produkty

Pobierz Niezbędnik Podróżnika gratis!

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • +48 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Pobierz bezpłatny Niezbędnik Podróżnika

Pobierz bezpłatny Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Najnowsze opinie

Poziom zaangażowania

Poziom nauki języka