Jak dogadać się po angielsku na wakacjach

Favorite

Poznaj 8 praktycznych porad jak dogadać się po angielsku na wakacjach.

Czy czasem obawiasz się wyjazdu za granicę na wakacje, ponieważ nie wiesz czy dogadasz się w języku angielskim? Czy nie chcesz stresować się dodatkowo znajomością języka? Jeżeli tak, to mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek jak dogadać się po angielsku na wakacjach.

Wakacje są po to, żeby odpoczywać i cieszyć się czasem wolnym.

Są też po to, by poznawać nowych ludzi, kultury i podziwiać świat.

Pozwól, że my zajmiemy się stroną językową Twojego wyjazdu i dodamy Tobie energii do działania oraz odwagi do mówienia po angielsku!

Bez względu na Twój poziom zaawansowania językowego, oto kilka cennych wskazówek, które uczynią Twoją podróż jeszcze bardziej satysfakcjonującą.

1. Utrwal podstawy przed wyjazdem

Przed wylotem, warto przypomnieć sobie podstawy języka angielskiego. Powtórz najważniejsze zwroty, pytania, liczby, i słówka związane z podróżowaniem. Znajomość prostych wyrażeń pozwoli Ci na porozumiewanie się w wielu sytuacjach, np. przy zamawianiu jedzenia, pytaniu o drogę, czy przy zakupach. Jeżeli chcesz mieć wszystkie niezbędne materiały do powtórki przed wyjazdem, to koniecznie zajrzyj na platformę English Hub, na której jest mnóstwo nagranych materiałów przydatnych do podróżowania.

2. Używaj aplikacji do nauki języka

Korzystaj z aplikacji mobilnych, które oferują naukę języka angielskiego. Istnieje wiele przydatnych narzędzi, które umożliwiają naukę w podróży, nawet wtedy, gdy masz tylko kilka chwil wolnego czasu. Wybierz aplikacje z lekcjami, słownictwem, dialogami, i ćwiczeniami, które pomogą Ci wzmocnić umiejętność mówienia, czytania, i rozumienia ze słuchu.

3. Uczestnicz w grupach konwersacyjnych

Jeśli masz możliwość, dołącz do grupy konwersacyjnej przed wyjazdem. Spotkania z native speakerami lub innymi osobami uczącymi się języka angielskiego będą doskonałą okazją do praktyki mówienia i zyskania pewności siebie w komunikacji. Nauczysz się zwrotów używanych na co dzień i otrzymasz informację zwrotną od osób o różnych akcentach i dialektach. Na platformie English Hub masz możliwość brania udziału w konwersacjach na żywo z native speakerami i lektorami języka angielskiego. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie kiedy nie chcesz podpisywać zobowiązujących umów, tutaj warunki korzystania są elastyczne dla każdego.

4. Nie bój się popełniać błędów

Komunikacja w języku obcym może wywoływać pewien stres, ale nie bój się popełniać błędów. To naturalna i integralna część nauki. Miej na uwadze, że większość osób doceni Twój wysiłek w próbie mówienia ich języka i będą chętni do pomocy. Warto przełamać opory i próbować rozmawiać po angielsku. Jeżeli nie jesteś pewna/pewien czy Twój rozmówca Ciebie zrozumie, to zawsze możesz im powiedzieć, że Twój angielski jeszcze nie jest najlepszy i nadal uczysz się (np. I’m sorry, my English isn’t perfect, I’m still learning it.). Zobaczysz, że zadzieje się magia i każdy nagle poczuje chęć pomocy Tobie.

5. Wykorzystaj okazje do mówienia po angielsku w czasie podróżowania

Podróżowanie to doskonała okazja do praktyki języka angielskiego. Od rozmów z obsługą hotelową po zakupy w lokalnych sklepach, wszędzie będziesz miała/miał szansę na używanie języka angielskiego. Ciesz się tymi momentami i korzystaj z okazji do komunikowania się w języku obcym.

6. Rób notatki i pytaj

Nie wstydź się zadawać pytań w języku angielskim. Jeżeli czegoś nie jesteś pewna/pewny albo nie zrozumiałaś/zrozumiałeś co ktoś powiedział, to dopytaj ponownie. Ludzie chętnie odpowiedzą na Twoje pytania – wtedy mają pewność, że Ty ich poprawnie rozumiesz. Co więcej, załóż sobie notatnik do nauki angielskiego albo zrób specjalny folder na swoim telefonie, gdzie będziesz zapisywać nowopoznane słowa i zwroty. Robienie notatek z przydatnymi zwrotami i słówkami pomoże Ci w szybkim przypomnieniu sobie potrzebnych informacji. W wolnej chwili zaglądaj do swoich notatek i powtarzaj to, co tam zapisałaś/zapisałeś. Staraj się też używać nowopoznanych zwrotów, które są związane z Twoją podróżą i nie tylko.

7. Rozmawiaj z lokalnymi mieszkańcami

Nie bój się rozmawiać z lokalnymi mieszkańcami. To nie tylko pomoże Ci lepiej poznać kulturę i życie w danym kraju, ale także daje Ci szansę na praktykę języka angielskiego w codziennych sytuacjach. Co więcej, może okazać się, że zaprzyjaźnisz się z nowopoznanymi ludźmi i Wasza relacja utrzyma się na dłużej. Wiem, o czym piszę, ponieważ sami mamy kilka takich znajomości, które przerodziły się z miłe przyjaźnie międzynarodowe😊

8. Nastaw się pozytywnie!

W sumie ten punkt powinien być na początku, ale niech będzie idealnym podsumowaniem tego artykułu. Nie martw się ewentualnymi błędami, które możesz popełnić. Błędy są normalne w procesie uczenia się. W czasie podróżowania najważniejsza jest komunikacja i dogadanie się. Nieważne czy użyjesz dobrego czasu gramatycznego lub bardziej wyszukanych słów. Nastaw się na dobrą zabawę i z uśmiechem mów to, co masz do przekazania. Jeżeli uwierzysz w siebie, to gwarantuję, że nikt nawet nie zauważy błędów, które popełniasz. Uświadom sobie fakt, że celem innych osób nie jest wytykanie Twoich błędów. Chcą z Tobą porozmawiać, nikt Ciebie nie będzie oceniać. Uwierz w siebie. Uczysz się zupełnie obcego języka i używaj go na każdym kroku. Z każdym dniem zobaczysz, że Twoja pewność siebie wzrośnie. Musisz tylko zrobić pierwszy krok. Jeżeli zrobienie pierwszego kroku jest dla Ciebie wyzwaniem, to pomyśl jak będziesz się czuła/czuł jak już go zrobisz – to uczucie zadowolenia i satysfakcji pomoże Ci w dokonaniu tego, czego boisz się najbardziej. Zobaczysz, potem będzie już tylko lepiej, a Twoje zadowolenie z siebie i duma będą niewiarygodne. Sprawdź jak to zadziała😊

My trzymamy za Ciebie mocno kciuki, wierzymy w Ciebie i wiemy, że dasz radę!:)

Aby dodać Ci odwagi w komunikowaniu się po angielsku za granicą, przygotowaliśmy dla Ciebie mega pomocny bezpłatny „Niezbędnik Podróżnika”, który ma nie tylko praktyczne zdania z tłumaczeniami na język polski, ale także jest do nich nagranie, które pozwoli Ci oswoić się z poprawną, angielską wymową. Nie czekaj ani chwili dłużej, kliknij w link i korzystaj z bezpłatnej pomocy na wakacjach:

Pobierz 101 przydatnych zwrotów w podróży

Poza Niezbędnikiem Podróżnika – 101 zdań i wyrażeń w języku angielskim z tłumaczeniami w formie pisemnej, otrzymasz  również link do nagranej do niego lekcji, w czasie której będziesz mógł powtarzać wszystkie zdania.

Komunikacja po angielsku na wakacjach może być inspirującym doświadczeniem, które pozwoli Ci lepiej poznać świat i ludzi z różnych kultur. Przygotuj się, korzystaj z okazji, i przede wszystkim, miej odwagę do mówienia po angielsku. Twoja zdolność do porozumiewania się w języku angielskim otworzy przed Tobą nowe drzwi podczas wakacyjnych przygód!

Wspaniałego podróżowania!

p.s. Jeżeli masz już za sobą pierwsze (lub kolejne) kroki w mówieniu po angielsku za granicą, to koniecznie podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej. Będą one bardzo pomocne szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w angielskim. Dziękujemy!:)

Zapraszamy Ciebie gorąco do przyłączenia się do naszego wyjątkowego programu nauki języka angielskiego. Jest to platforma z setkami lekcji z języka angielskiego od poziomu najbardziej początkującego do bardziej zaawansowanego, Ty wybierasz kiedy i gdzie chcesz się uczyć, a także które lekcje chcesz opanować na początku. Od razu dostajesz dostęp do wszystkich materiałów. Jest tam mnóstwo materiałów przydatnych do podróżowania. Mamy również prywatną grupę na Facebooku zarezerwowaną wyłącznie dla Kursantów, na której możesz zadawać pytania i pozostawać z nami w kontakcie. W programie możesz również brać udział w pozytywnych konwersacjach na żywo.

Kliknij w link poniżej, żeby dowiedzieć się więcej:

Poznaj platformę do nauki angielskiego English Hub!

Dodaj komentarz

Pobierz Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Najlepiej oceniane produkty

Pobierz Niezbędnik Podróżnika gratis!

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • +48 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Pobierz bezpłatny Niezbędnik Podróżnika

Pobierz bezpłatny Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Najnowsze opinie

Poziom zaangażowania

Poziom nauki języka