Jak zrealizować postanowienie nauczenia się angielskiego – Enspresso 63

Czy zastanawiasz się jak zrealizować postanowienie nauczenia się języka angielskiego? Jak sprawić, żeby motywacji i energii do działania starczyło Tobie na więcej niż kilka dni/tygodni? Naucz się wyznaczać realne cele w nauce angielskiego i poznaj kilka praktycznych porad i wskazówek, które pomogą Tobie ruszyć z miejsca z nauką angielskiego!
ENSPRESSO to cotygodniowy live z językiem angielskim, który prowadzimy w naszej grupie na Facebooku.

 

Czy zastanawiasz się jak zrealizować postanowienie nauczenia się języka angielskiego? Jak sprawić, żeby motywacji i energii do działania starczyło Tobie na więcej niż kilka dni/tygodni? Naucz się wyznaczać realne cele w nauce angielskiego i poznaj kilka praktycznych porad i wskazówek, które pomogą Tobie ruszyć z miejsca z nauką angielskiego!


1. Przede wszystkim zamieńmy słowo ‘postanowienie’ na CEL.

Jeżeli masz cel, żeby coś zrobić to od razu brzmi to bardziej realnie, nieprawdaż?:)


2. Pomyśl teraz do czego w ogóle potrzebny jest Tobie angielski?

  •  Może chcesz podróżować za granicę?
  • Może chcesz zmienić pracę?
  • Zamieszkać w innym kraju?
  • Czy komunikować się z rodziną, która nie zna polskiego?

Odpowiedzenie sobie na powyższe pytania jest KLUCZOWE w wyznaczeniu konkretnego CELU do nauki angielskiego.
Jak już odpowiesz sobie na powyższe pytania to ZAPISZ SWÓJ CEL.


3. Po zapisaniu celu przyszedł czas na podzielenie dużego/głównego celu na mniejsze cele.

Jak to zrobić?
Usiądź na spokojnie i wypisz wszystkie sytuacje, w których użyjesz języka angielskiego, albo w których będzie on Tobie potrzebny, np. rozmowa kwalifikacyjna, czytanie ogłoszeń o pracę, rozmowa z klientami, odprawa na lotnisku, zamawianie taksówki, itd.
Wypisz wszystkie sytuacje, które uznasz za istotne. Pamiętaj, że w międzyczasie możesz modyfikować swoją listę, ponieważ w praktyce może okazać się, że potrzebujesz coś jeszcze dopisać, albo coś skreślić ze swojej listy.


4. Gdy już masz swoje mniejsze cele to DO DZIEŁA!

Zacznij się uczyć😊 Wybierz pierwszą pozycję z Twojej listy i w dzień/tydzień/miesiąc (w zależności od tego jak obszerne jest zagadnienie i jak dużo czasu masz na naukę) naucz się jej porządnie. Porządnie, znaczy z robieniem notatek, pisaniem własnych zdań i powtarzaniem ich. Jak już opanujesz pierwszy punkt to…z satysfakcją zaznacz to na swojej liście poprzez wykreślenie go!


5. I co dalej?…

Przejdź do kolejnego punktu ze swojej listy, nie zapominając jednocześnie o powtórce od czasu do czasu słownictwa i zdań z poprzednich Twoich punktów, które już masz opanowane (utrwalana wiedza o wiele lepiej zapisuje się nam w pamięci i o wiele dłużej będzie nam służyć).

Proste prawda?

Wiemy, co teraz możesz powiedzieć lub pomyśleć…..proste w teorii, ale w praktyce bywa inaczej…..
Wiemy o tym doskonale, ponieważ sami czasem zmagamy się ze spadkami motywacji czy brakiem czasu.
Jak sobie z tym poradzić?

Pomyśl sobie, żeby w KAŻDYM tygodniu zrobić jakieś absolutne minimum, np. gdy masz plan uczyć się angielskiego 3-4h dziennie i wiesz, że kompletnie nie dasz rady tego planu zrealizować, to zrób coś przez chociaż godzinę czy pół.
Ważne jest, żeby nie odpuszczać swojego postanowienia/celu i nie robić sobie przerw, ponieważ prowadzą one do rezygnacji i demotywacji. Jak zrobisz cokolwiek związanego z angielskim, ale w każdym tygodniu, to zobaczysz, że będziesz bardziej zadowolona/zadowolony z siebie, a co za tym idzie – będziesz mieć coraz więcej chęci do działania i z o wiele większą przyjemnością będziesz się uczyć!


6. I na KONIEC…..

trzymaj się pozytywnego nastawienia. Krytykowanie siebie, obniżanie swoich możliwości i myślenie, że nie dasz rady….niczego dobrego nie przyniosą. Tylko dobre nastawienie, wiara w siebie i pozytywne oraz lekkie podejście pomogą Tobie w realizacji celów i postanowień. Pamiętaj, że uczysz się dla siebie, żeby rozwijać się i stawać się coraz lepszą osobą, więc nawet zrobienie czegokolwiek to więcej niż nic i możesz sobie za to podziękować😊

My wierzymy w Ciebie i wiemy, że osiągniesz sukcesy, nie tylko językowe!
 
Jeżeli chcesz uczyć się języka w sposób usystematyzowany, we własnym tempie, i jednocześnie z możliwością uczestniczenia w mega pozytywnych konwersacjach na żywo, to bardzo serdecznie zapraszamy Ciebie na kurs online Angielski od zera do bohatera! Dla wszystkich Uczestników kursu mamy super promocję, 7-my miesiąc nauki gratis!

Przyłącz się już dziś i działaj w superbohaterskiej drużynie języka angielskiego!

Przyłącz się już dziś i działaj w superbohaterskiej drużynie języka angielskiego!

Podoba Ci się ten odcinek? Subskrybuj nasz kanał, żeby dostawać powiadomienia o nowych filmach!
 

Zapraszamy Ciebie serdecznie do obejrzenia tego odcinka Enspresso, w którym znajdziesz mnóstwo motywacji oraz pozytywnego wsparcia do nauki języka angielskiego!
 
Jeżeli masz jakieś pytanie na kolejne odcinki ENSPRESSO, to śmiało je zadaj w komentarzach, a my damy Tobie znać w którym odcinku jest odpowiedź na Twoje pytanie.
 

Link do grupy na Facebooku, w której prowadzimy ENSPRESSO jest tutaj:

>>Pozytywna nauka angielskiego!<<
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *