Jak zrealizować postanowienie nauczenia się angielskiego – Enspresso #63

Favorite

Czy zastanawiasz się jak zrealizować postanowienie nauczenia się języka angielskiego? Jak sprawić, żeby motywacji i energii do działania starczyło Tobie na więcej niż kilka dni/tygodni? Naucz się wyznaczać realne cele w nauce angielskiego i poznaj kilka praktycznych porad i wskazówek, które pomogą Tobie ruszyć z miejsca z nauką angielskiego!

ENSPRESSO to cotygodniowy live z językiem angielskim, który prowadzimy w naszej grupie na Facebooku. Podoba Ci się ten odcinek? Subskrybuj nasz kanał, żeby dostawać powiadomienia o nowych filmach!

Czy zastanawiasz się jak zrealizować postanowienie nauczenia się języka angielskiego? Jak sprawić, żeby motywacji i energii do działania starczyło Tobie na więcej niż kilka dni/tygodni? Naucz się wyznaczać realne cele w nauce angielskiego i poznaj kilka praktycznych porad i wskazówek, które pomogą Tobie ruszyć z miejsca z nauką angielskiego!

1. Przede wszystkim zamieńmy słowo ‘postanowienie’ na CEL.

Jeżeli masz cel, żeby coś zrobić to od razu brzmi to bardziej realnie, nieprawdaż?:)

2. Pomyśl teraz do czego w ogóle potrzebny jest Tobie angielski?

  • Może chcesz podróżować za granicę?

  • Może chcesz zmienić pracę?

  • Zamieszkać w innym kraju?

  • Czy komunikować się z rodziną, która nie zna polskiego?

Odpowiedzenie sobie na powyższe pytania jest KLUCZOWE w wyznaczeniu konkretnego CELU do nauki angielskiego. Jak już odpowiesz sobie na powyższe pytania to ZAPISZ SWÓJ CEL.

3. Po zapisaniu celu przyszedł czas na podzielenie dużego/głównego celu na mniejsze cele.

Jak to zrobić?

Usiądź na spokojnie i wypisz wszystkie sytuacje, w których użyjesz języka angielskiego, albo w których będzie on Tobie potrzebny, np. rozmowa kwalifikacyjna, czytanie ogłoszeń o pracę, rozmowa z klientami, odprawa na lotnisku, zamawianie taksówki, itd. Wypisz wszystkie sytuacje, które uznasz za istotne. Pamiętaj, że w międzyczasie możesz modyfikować swoją listę, ponieważ w praktyce może okazać się, że potrzebujesz coś jeszcze dopisać, albo coś skreślić ze swojej listy.

4. Gdy już masz swoje mniejsze cele to DO DZIEŁA!

Zacznij się uczyć? Wybierz pierwszą pozycję z Twojej listy i w dzień/tydzień/miesiąc (w zależności od tego jak obszerne jest zagadnienie i jak dużo czasu masz na naukę) naucz się jej porządnie. Porządnie, znaczy z robieniem notatek, pisaniem własnych zdań i powtarzaniem ich. Jak już opanujesz pierwszy punkt to…z satysfakcją zaznacz to na swojej liście poprzez wykreślenie go!

5. I co dalej?…

Przejdź do kolejnego punktu ze swojej listy, nie zapominając jednocześnie o powtórce od czasu do czasu słownictwa i zdań z poprzednich Twoich punktów, które już masz opanowane (utrwalana wiedza o wiele lepiej zapisuje się nam w pamięci i o wiele dłużej będzie nam służyć).

Proste prawda?

Wiemy, co teraz możesz powiedzieć lub pomyśleć…..proste w teorii, ale w praktyce bywa inaczej….. Wiemy o tym doskonale, ponieważ sami czasem zmagamy się ze spadkami motywacji czy brakiem czasu. Jak sobie z tym poradzić?

Pomyśl sobie, żeby w KAŻDYM tygodniu zrobić jakieś absolutne minimum, np. gdy masz plan uczyć się angielskiego 3-4h dziennie i wiesz, że kompletnie nie dasz rady tego planu zrealizować, to zrób coś przez chociaż godzinę czy pół.

Ważne jest, żeby nie odpuszczać swojego postanowienia/celu i nie robić sobie przerw, ponieważ prowadzą one do rezygnacji i demotywacji. Jak zrobisz cokolwiek związanego z angielskim, ale w każdym tygodniu, to zobaczysz, że będziesz bardziej zadowolona/zadowolony z siebie, a co za tym idzie – będziesz mieć coraz więcej chęci do działania i z o wiele większą przyjemnością będziesz się uczyć!

6. I na KONIEC…..

trzymaj się pozytywnego nastawienia. Krytykowanie siebie, obniżanie swoich możliwości i myślenie, że nie dasz rady….niczego dobrego nie przyniosą. Tylko dobre nastawienie, wiara w siebie i pozytywne oraz lekkie podejście pomogą Tobie w realizacji celów i postanowień. Pamiętaj, że uczysz się dla siebie, żeby rozwijać się i stawać się coraz lepszą osobą, więc nawet zrobienie czegokolwiek to więcej niż nic i możesz sobie za to podziękować?

My wierzymy w Ciebie i wiemy, że osiągniesz sukcesy, nie tylko językowe!

Jeżeli chcesz uczyć się języka w sposób usystematyzowany, we własnym tempie, i jednocześnie z możliwością uczestniczenia w mega pozytywnych konwersacjach na żywo, to bardzo serdecznie zapraszamy Ciebie na kurs online Angielski od zera do bohatera! Dla wszystkich Uczestników kursu mamy super promocję, 7-my miesiąc nauki gratis!

Przyłącz się już dziś i działaj w superbohaterskiej drużynie języka angielskiego!

Zapraszamy Ciebie serdecznie do obejrzenia tego odcinka Enspresso, w którym znajdziesz mnóstwo motywacji oraz pozytywnego wsparcia do nauki języka angielskiego!

Jeżeli masz jakieś pytanie na kolejne odcinki ENSPRESSO, to śmiało je zadaj w komentarzach, a my damy Tobie znać w którym odcinku jest odpowiedź na Twoje pytanie.

Link do grupy na Facebooku, w której prowadzimy ENSPRESSO jest tutaj:

>>Pozytywna nauka angielskiego!<<

Dodaj komentarz

Pobierz Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Najlepiej oceniane produkty

Pobierz Niezbędnik Podróżnika gratis!

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • +48 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Pobierz bezpłatny Niezbędnik Podróżnika

Pobierz bezpłatny Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Najnowsze opinie

Poziom zaangażowania

Poziom nauki języka