Present Simple czy Continuous? oraz Small talk

Favorite

ENSPRESSO to cotygodniowy live z językiem angielskim, który prowadzimy w naszej grupie na Facebooku: Pozytywna nauka języka angielskiego!.

W tym odcinku mówimy o tym, jakie są zasady użycia czasów Present Simple i Present Continuous, a także jak tworzyć zdania z tymi czasami i jak nauczyć się odróżniać te czasy i używać ich poprawnie. Cała wiedza jest oczywiście oparta na praktycznym zastosowaniu Present Simple i Present Continuous.

Dodatkowo, omawiamy tematy i przykładowe pytania, których użyjesz do poprowadzenia ‘small talk’, czyli takiej krótkiej rozmowy gdy poznajesz nowe osoby i nie znasz ich dobrze, a nie chcesz, żeby w pomieszczeniu panowała kompletna cisza 🙂

Small talk jest przydatny gdy jesteś w restauracji, zwiedzasz nowe miasto, idziesz na spotkanie biznesowe, lub poznajesz jakieś nowe osoby, np. w hotelu i chcesz poprowadzić krótką rozmowę po angielsku by kogoś lepiej poznać. Co więcej, jest to idealna okazja do porozmawiania po angielsku, dlatego warto poćwiczyć tę umiejętność i nauczyć się kilku przydatnych pytań i zwrotów do small talk.

Jeśli masz ochotę uczestniczyć w ENSPRESSO z nami na żywo to, zapraszamy do naszej grupy: Pozytywna nauka języka angielskiego!

Zapraszamy Ciebie do komentowania i zadawania pytań poniżej w komentarzach, chętnie odpowiemy na nie w kolejnych odcinkach ENSPRESSO i damy Tobie znać, w którym odcinku jest odpowiedź na Twoje pytanie.

Zapraszamy również do naszego programu do nauki języka angielskiego online Angielski od zera do bohatera. Możesz uczyć się kiedy chcesz i jak dużo chcesz dzięki platformie z lekcjami języka angielskiego, których przybywa w każdym tygodniu. Dodatkowo, co tydzień otrzymujesz zaproszenie na lekcję na żywo z nami, która również jest nagrywana. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Pobierz Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Najlepiej oceniane produkty

Pobierz Niezbędnik Podróżnika gratis!

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • +48 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Pobierz bezpłatny Niezbędnik Podróżnika

Pobierz bezpłatny Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Najnowsze opinie

Poziom zaangażowania

Poziom nauki języka