JAK STWORZYĆ PLAN DO NAUKI ANGIELSKIEGO I UTRZYMAĆ MOTYWACJĘ? – Zapraszamy na Enspresso #32

Favorite

ENSPRESSO to cotygodniowy live z językiem angielskim, który prowadzimy w naszej grupie na Facebooku.


Podoba Ci się ten odcinek? Subskrybuj nasz kanał, żeby dostawać powiadomienia o nowych filmach!

Dzisiaj mówimy o tym jak stworzyć plan do nauki angielskiego i jak utrzymać motywację do nauki języka, żeby wytrwać przy naszym planie.


Bardzo często gdy zaczynamy naukę języka angielskiego jesteśmy zmotywowani, mamy mnóstwo energii do działania i nie mamy żadnych problemów z nauką. Jednak po jakimś czasie przychodzi codzienność i zaczyna nas zasypywać swoimi zadaniami do zrobienia, a nauka odchodzi na dalszy plan. Co więcej, jeżeli nałożymy na siebie za bardzo ambitny plan nauki to będziemy zdemotywowani gdy nie zauważymy szybkich efektów.Jak zatem uczyć się języka, żeby nie poddać się zbyt szybko i stworzyć swój własny plan nauki?


Przede wszystkim, poświęć trochę czasu (godzina pewnie wystarczy) na stworzenie swojego własnego planu nauki. Dlaczego jest to ważne? Twój własny plan nauki języka będzie zawierał zagadnienia, które są ważne dla Ciebie i będziesz krok po kroku realizował swoje własne cele do nauki języka.


Tworząc plan nauki języka trzeba przede wszystkim pomyśleć, dlaczego uczymy się języka i do czego będzie on nam potrzebny. Dobre określenie celu i swojego ‘dlaczego’ pozwoli Tobie na stworzenie planu nauki, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb i będzie faktycznie ‘Twój’.Dodatkowo, jeżeli będziesz już wiedzieć do czego potrzebujesz języka to będziesz w stanie wypisać najważniejsze sytuacje, w których przyda się Tobie język i tematykę, która jest dla Ciebie ważna. Pozwoli to również Tobie na podzielenie swojego celu na mniejsze kroki, np. w jednym tygodniu nauczysz się słownictwa związanego z restauracją, a w innym z hotelem, itd.


Jeżeli ustalisz sobie za ogólny cel naukę angielskiego, np. do podróżowania to może okazać się, że po miesiącu nie zrobisz nic, ponieważ nie będziesz wiedzieć od czego zacząć, a dodatkowo może okazać się to zbyt przytłaczające. Jeżeli uczysz się języka do pracy, to pomyśl w jakich sytuacjach go użyjesz i wypisz je po kolei, np. rozmowa na recepcji, spotkanie z inwestorem, negocjacje, zamówienie miejsca na konferencję, itd.


Jak już masz wypisane kroki, to wiesz czego dokładnie się uczyć i możesz realizować swój plan. Częstym powodem nierealizowania naszych celów jest fakt, że są one zbyt ogólne i nie mamy stworzonego planu ich realizacji.Co jeszcze jest ważne przy tworzeniu własnego planu nauki?


Ważne jest również, żeby nasz plan był realny, nie może on być zbyt ambitny, ponieważ wtedy szybko się zniechęcisz. Pamiętaj, żeby w swoim planie uwzględnić czas na powtórkę i utrwalenie informacji, ponieważ samo  uczenie się jak największej ilości materiału może spowodować, że po kilku tygodniach zapomnisz  o wszystkim czego się uczyłeś.Jak realizować swój plan?


Najlepiej będzie jak wyznaczysz sobie konkretną porę w ciągu dnia i konkretne dni, które będą przeznaczone na naukę języka. Stopniowo ucz się kolejnych punktów z planu i realizuj swoje cele językowe.


Pamiętaj również, że każdy ma prawo do słabszych dni i nie zawsze będziemy w stanie na 100 procent zrealizować nasz plan. Nie można się wtedy poddawać, daj sobie prawo do odpoczynku, obejrzyj miły film, zrelaksuj się, i zacznij naukę od kolejnego dnia. 


Jest to nawet udowodnione naukowo, że jak zrobisz sobie przerwę i odpoczniesz to Twój umysł będzie o wiele lepiej działał jak wrócisz do pracy po odpoczynku.I ostatnia rada….


Nie myśl, że nauka języka jest trudnym zajęciem i próbowałaś/próbowałeś już tyle razy i nigdy się nie udało…takie negatywne myśli nie pomogą Tobie w realizacji planów i celów językowych. To co było jest już przeszłością, jeżeli uczyłaś/uczyłeś się wcześniej języka to na pewno zaczniesz sobie przypominać różne zagadnienia i to nie jest tak, że wszystko straciliśmy z tego, czego uczyliśmy się wcześniej. Podejdź do tego jak do nowego zadania, ze świeżą energią i pozytywnym podejściem. Nie myśl o tym, jak dużo jest wszystkiego do opanowania. Nie musisz nauczyć się języka na poziomie profesora z Oxfordu, wystarczy, że na początku dogadasz się z kimś po angielsku i zamówisz pyszną kawkę w kawiarni! Porównuj swoje postępy do siebie sprzed roku/miesiąca/tygodnia. Jeżeli dzisiaj wiesz więcej niż rok temu, to znaczy że zrobiłeś/zrobiłaś postęp i podziękuj sobie za to! Pogratuluj sobie faktu, że podjąłeś decyzję o nauce i realizuj stopniowo swój plan.


My będziemy Ciebie wspierać, wysyłamy Tobie mnóstwo dobrej energii i pozytywnego nastawienia!


A jak będziesz mieć ‘gorszy moment’, to napisz do nas maila, albo napisz komentarz w naszych mediach społecznościowych i pomożemy Tobie w wyjściu z tego momentu, żebyś dalej realizowała/realizował swoje cele językowe.


Daj nam znać, jakie Ty masz sposoby na plany językowe. Chętnie usłyszymy Twoje pomysły!


Nasze ulubione motywacyjne motto to:‘Zrób dzisiaj coś, za co Twoje jutro Tobie podziękuje.’Zapraszamy do obejrzenia lub wysłuchania całego odcinka ENSPRESSO, w którym jest więcej pomysłów na tworzenie planu nauki i realizowanie swoich celów w nauce języka angielskiego.


Jeżeli masz jakieś pytanie na kolejne odcinki ENSPRESSO, to śmiało je zadaj w komentarzach, a my damy Tobie znać w którym odcinku jest odpowiedź na Twoje pytanie.


Link do grupy na Facebooku, w której prowadzimy ENSPRESSO:


>Pozytywna nauka angielskiego!<<Serdecznie zapraszamy Ciebie do naszego programu do nauki języka angielskiego online ‘Angielski od zera do bohatera’. Jest to ciągle rosnąca platforma z lekcjami języka angielskiego. Dodatkowo, co tydzień otrzymujesz zaproszenia na lekcje na żywo, które również są nagrywane, więc nawet jeżeli nie możesz być na żywo to możesz obejrzeć nagrania

>>Angielski od zera do bohatera<<

Dodaj komentarz

Pobierz Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Najlepiej oceniane produkty

Pobierz Niezbędnik Podróżnika gratis!

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • +48 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Pobierz bezpłatny Niezbędnik Podróżnika

Pobierz bezpłatny Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Najnowsze opinie

Poziom zaangażowania

Poziom nauki języka