CONNECTED SPEECH/Wypowiadanie i czytanie zdań po angielsku/PODSTAWOWE CZASY PRZYSZŁE – ENSPRESSO #13

ENSPRESSO to cotygodniowy live z językiem angielskim, który prowadzimy w naszej grupie na Facebooku, link jest na końcu opisu.


Podoba Ci się ten odcinek? Subskrybuj nasz kanał, żeby dostawać powiadomienia o nowych filmach!W tym odcinku na początku mówimy o connected speech. Connected speech powiązana jest z prawidłowym wypowiadaniem zdań po angielsku. Może nawet nie tyle prawidłowym, co bardziej naturalnym wypowiadaniem zdań po angielsku.


Gdy mówimy/czytamy dokładnie słowo po słowie po angielsku to jest poprawnie, ale nie do końca naturalnie brzmi. Jak chcemy mówić bardziej jak native speakerzy, to warto nauczyć się łączenia różnych dźwięków i wyrazów w zdaniach, które sprawią, że nasza mowa będzie o wiele płynna.


Następnie omawiamy 4 podstawowe konstrukcje, których użyjesz do mówienia o przyszłości w języku angielskim. Powiemy o czasie ‘Future Simple’, konstrukcji ‘be going to’, oraz użyciu czasów Present Simple i Present Continuous do mówienia o przyszłości.


Link do grupy na Facebooku, w której prowadzimy ENSPRESSO jest tutaj:

>>Pozytywna nauka angielskiego!<<


Serdecznie zapraszamy Ciebie do naszego programu do nauki języka angielskiego online ‘Angielski od zera do bohatera’. Możesz uczyć się kiedy chcesz i jak dużo chcesz dzięki platformie z lekcjami języka angielskiego, których przybywa w każdym tygodniu. Dodatkowo, co tydzień otrzymujesz zaproszenie na lekcję na żywo z nami, która również jest nagrywana. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj:

>>Angielski od zera do bohatera<<


Zapraszamy Ciebie również do komentowania i zadawania pytań poniżej w komentarzach, chętnie odpowiemy na nie w kolejnych odcinkach ENSPRESSO i damy Tobie znać, w którym odcinku jest odpowiedź na Twoje pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *