Odkryj tajemnice angielskich żartów na Prima Aprilis

Favorite

Wtamy Ciebie w tym zabawnym dniu pełnym śmiechu i zabawy! Z okazji Prima Aprilis, postanowiliśmy przedstawić Tobie pięć najbardziej znanych i zabawnych angielskich fraz i zwrotów związanych z pierwszym kwietnia. Czy jesteś gotowa/gotowy na przygodę z angielskim pełnym humoru?

Zatem zaczynajmy!

1. “You must be pulling my leg!” – Kiedy ktoś próbuje Ciebie nabrać to możesz użyć tego zwrotu, a Prima Aprilis jest do tego doskonałą okazją!

Przykład: My friend told me she had met a famous actor, but then I laughed and said, “You must be pulling my leg!”

(Moja przyjaciółka powiedziała mi, że spotkała sławnego aktora, ale potem się zaśmiałem i powiedziałem: “Chyba sobie ze mnie żartujesz!”)

2. “Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me!” – To popularne przysłowie jest często używane podczas Prima Aprilis. Oznacza ono, że jeśli ktoś oszuka nas raz, to wina leży po stronie oszusta, ale jeśli damy się oszukać po raz drugi, to sami ponosimy winę za naszą naiwność. Dzisiaj warto być czujnym i uważać na żarty innych!

Przykład: You tricked me with that prank last year, but you won’t get me this time. Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me!

(Oszukałeś mnie tym żartem w zeszłym roku, ale tym razem ci się nie uda. Gdy oszukasz mnie raz, to wstydź się Ty , a gdy nabierzesz mnie dwa razy, to już moja strata!)

3. “I’m just kidding!” – To proste wyrażenie jest niezbędne podczas Prima Aprilis. Oznacza ono, że żartujemy i nie należy brać naszych słów na poważnie. Jeśli ktoś uwierzył w nasz żart, wystarczy powiedzieć “I’m just kidding!” aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Przykład: I told my friend that I was moving to another country, but then I revealed the truth by saying, “I’m just kidding!”

(Powiedziałem mojemu przyjacielowi, że przeprowadzam się do innego kraju, ale potem przyznałem się do kłamstwa mówiąc: “Tylko żartuję!”)

4. “Don’t be such an April Fool!” – Ten zwrot jest używany, gdy chcemy zwrócić się do kogoś, kto dał się nabrać na żart lub psikus. To dość życzliwe określenie, które dodaje humoru sytuacji i podkreśla, że wszyscy bawimy się w tym samym duchu.

Przykład: My sister believed my story about winning the lottery, so I told her, “Don’t be such an April Fool!”

(Moja siostra uwierzyła w moją opowieść o wygranej na loterii, więc powiedziałem jej: “Nie daj się nabrać, mamy Prima Aprilis!”)

5. “The joke’s on you!” – Kiedy ktoś próbuje nas oszukać lub zrobić psikusa, ale ostatecznie sam wpada w pułapkę, wtedy możemy użyć tego zwrotu.

Przykład: My brother tried to pour water on me as an April Fool’s prank, but he accidentally spilled it on himself. I laughed and said, “The joke’s on you!”

(Mój brat próbował oblać mnie wodą jako żart primaaprilisowy, ale przypadkowo rozlał ją na siebie. Śmiałem się i powiedziałem: “Żart padł na Ciebie!”)

Mamy nadzieję, że te angielskie frazy przydadzą się Tobie dzisiaj, a Prima Aprilis będzie dniem pełnym śmiechu i niesamowitych wspomnień. Bądźcie czujni, bawcie się dobrze i pamiętajcie, że dzięki żartom i humorowi możemy lepiej poznać język i kulturę krajów anglojęzycznych.

Życzymy Wam niezapomnianego Prima Aprilis i niezwykłych przygód z językiem angielskim. Pamiętajcie, że nauka języków obcych może być nie tylko efektywna, ale też pełna radości i zabawy. Korzystajcie z każdej okazji, aby poszerzać swoje umiejętności językowe, a humor i żarty z pewnością pomogą Wam w osiągnięciu sukcesów.

Niech ten wyjątkowy dzień stanie się dla Was inspiracją, aby eksperymentować z językiem, wyrażać siebie w nowy sposób i odkrywać angielskie zwroty, które sprawią, że nauka będzie jeszcze bardziej fascynująca. Czekamy na Wasze opowieści o tym, jak zaskoczyliście innych żartami oraz jak poradziliście sobie z sytuacjach, gdy ktoś Was nabrał w Prima Aprilis.

Dodaj komentarz

Pobierz Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Najlepiej oceniane produkty

Pobierz Niezbędnik Podróżnika gratis!

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • +48 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Pobierz bezpłatny Niezbędnik Podróżnika

Pobierz bezpłatny Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Najnowsze opinie

Poziom zaangażowania

Poziom nauki języka