Lekcja 13.6 – Tryb rozkazujący (Imperatives)

Length: 10 minutesComplexity: Easy

Czy chcesz dowiedzieć się jak poprawnie stosować tryb rozkazujący w zdaniach w języku angielskim? Kiedy stosować 'please' a kiedy nie? Koniecznie obejrzyj nagranie i poznaj zasady tworzenia i stosowania trybu rozkazującego w języku angielskim.

Konwersacje (A1-A2) – Czas wolny

Length: 76 minutesComplexity: Easy

Zajęcia konwersacyjne na temat czasu wolnego. Na początku lekcji jest coaching językowy, w czasie którego mówimy o tym jak możesz uczyć się języka angielskiego w czasie wolnym, a także jak wykorzystać popularne formy spędzania czasu wolnego na naukę i ćwiczenie języka angielskiego. 

Świat przyrody – Krajobraz

Length: 6 minutesComplexity: Easy

Czy chcesz poznać poprawną wymowę słownictwa związanego z krajobrazem w języku angielskim? Jeżeli tak, to koniecznie obejrzyj nagranie tej lekcji i rozwijaj swój słownik języka angielskiego!

Lekcja 20.1 – Modals of possibility (Czasowniki modalne określające możliwość i prawdopodobieństwo)

Length: 46 minutesComplexity: Easy

Czasowniki modalne w języku angielskim mogą przyjmować wiele różnych funkcji. W czasie tej lekcji skupimy się na wyjaśnieniu czasowników modalnych opisujących możliwość i prawdopodobieństwo, czyli tzw. modals of possibility. Zapraszamy Ciebie do obejrzenia lekcji i przećwiczenia z nami praktycznego budowania zdań z nimi. Na początku lekcji jest coaching językowy, na którym powiemy o tym, jak ważne jest nasze odpowiednie nastawienie do nauki języka i jak rozwinąć w sobie pozytywne podejście do całego procesu poznawania języka angielskiego.

Lekcja 17.6 – Eating out (Jedzenie na zewnątrz)

Length: 70 minutesComplexity: Easy

Czy masz obawy przed pójściem do restauracji lub kawiarni w innym kraju i zamówieniem jedzenia lub napojów po angielsku? Czy myślisz, że możesz nie poradzić sobie z dialogami po angielsku w restauracji lub kawiarni? Zatem po obejrzeniu nagrania z tej lekcji poczujesz się pewnie, że dasz radę spokojnie zamówić jedzenie i napoje w restauracji lub kawiarni po angielsku. Na początku lekcji jest coaching językowy, na którym powiemy o tym, jak długo trzeba uczyć się języka obcego, żeby się go naprawdę nauczyć.

Lekcja 15.6 – Czasowniki z dwoma dopełnieniami

Length: 13 minutes

Czy zastanawiasz się czasem czy używasz poprawnego szyku wyrazów w zdaniu gdy orzeczenie ma dwa dopełnienia? Czy najpierw jest osoba czy rzecz? Koniecznie obejrzyj nagranie tej lekcji i poznaj poprawne łączenie dwóch dopełnień z jednym orzeczeniem!

Umawianie się na spotkanie

Length: 9 minutesComplexity: Standard

Czy chcesz dowiedzieć się jak umawiać spotkanie po angielsku? Co powiedzieć, gdy ktoś Tobie zaproponuje spotkanie? Jak zgodzić się na proponowane spotkanie, a jak odmówić, gdy nie masz na nie czasu? Wszystkie wyrażenia i zdania potrzebne do umawiania spotkań poznasz w czasie tej lekcji, koniecznie obejrzyj to nagranie!

Edukacja – Miejsca w szkole

Length: 4 minutesComplexity: Easy

Obejrzyj nagranie tej lekcji i poznaj angielskie nazwy różnych sal i różnych miejsc w szkole.

Ustalanie czasu lub miejsca na spotkanie

Length: 5 minutesComplexity: Standard

Czy zastanawiasz się czasem jakiego słownictwa użyć, gdy musisz ustalić termin i miejsce spotkania po angielsku? Obejrzyj nagranie tej lekcji i poznaj gotowe zdania, których użyjesz w komunikacji w języku angielskim.