STRONA BIERNA W ANGIELSKIM / Różne funkcje i użycia ‘to be’ / Kayaking or canoeing? – ENSPRESSO #10

ENSPRESSO to cotygodniowy live z językiem angielskim, który prowadzimy w naszej grupie na Facebooku,


Podoba Ci się ten odcinek? Subskrybuj nasz kanał, żeby dostawać powiadomienia o nowych filmach!


W tym odcinku na początku mówimy o tym, jaka jest różnica pomiędzy ‘go kayaking’ i ‘go canoeing’, a także podajemy różne przykłady sportów i czynności, które połączycie z czasownikiem ‘do’, ‘go’ oraz ‘play


Następnie omawiamy różne funkcje i użycia czasownika ‘to be’ (‘być’). Na początku mówimy o podstawowym użyciu czasownika ‘to be’ w swoim bezpośrednim tłumaczeniu, następnie o użyciu tego czasownika w czasach continuous w języku angielskim. Później przechodzimy o omówienia użycia ‘to be’ w stronie biernej w języku angielskim i podajemy praktyczne przykłady zdań z tą strukturą.


Dodatkowo, podajemy kilka przykładów idiomów i popularnych wyrażeń, w których użyjecie czasownika ‘to be’.Jeżeli masz jakieś pytanie na kolejne odcinki ENSPRESSO, to śmiało je zadaj w komentarzach, a my damy Tobie znać w którym odcinku jest odpowiedź na Twoje pytanie.


Link do grupy na Facebooku, w której prowadzimy ENSPRESSO jest tutaj:

>>Pozytywna nauka anglieslkiego<<Zapraszamy również do naszego programu do nauki języka angielskiego online ‘Angielski od zera do bohatera’. Możesz uczyć się kiedy chcesz i jak dużo chcesz dzięki platformie z lekcjami języka angielskiego, których przybywa w każdym tygodniu. Dodatkowo, co tydzień otrzymujesz zaproszenie na lekcję na żywo z nami, która również jest nagrywana. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj:

>>Angielski od zera do bohatera<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *