Jak utrzymać motywacje do nauki angielskiego – Enspresso #57

Czy chciałb(a)byś mieć lepsze efekty w nauce angielskiego? Oto kilka ciekawostek które pomogą Tobie szybciej i sprawniej się go nauczyć. Poznaj jak Twój mózg pracuje kiedy uczysz się angielskiego aby mieć lepsze efekty w nauce angielskiego!
 
 
ENSPRESSO to cotygodniowy live z językiem angielskim, który prowadzimy w naszej grupie na Facebooku.
 
 
Podoba Ci się ten odcinek? Subskrybuj nasz kanał, żeby dostawać powiadomienia o nowych filmach!
 
Zapraszamy Ciebie serdecznie do obejrzenia tego odcinka Enspresso, w którym znajdziesz mnóstwo motywacji oraz pozytywnego wsparcia do nauki języka angielskiego!
 
Dość często słyszymy od was pytania o to, jak możecie zmotywować się do nauki angielskiego albo jak utrzymać motywację na stałym i wysokim poziomie.
Z nauką języka angielskiego jest podobnie jak z każdą inną czynnością, zazwyczaj jak zaczynamy uczyć się czegoś nowego to mamy mnóstwo motywacji do działania i entuzjazmu, natomiast kiedy pojawią się pierwsze problemy albo mniej czasu, to powoli tracimy motywację i zaczynamy odkładać naukę na bok, myśląc jednocześnie, że to nie jest dla nas i nie damy rady nauczyć się języka.
Takie uczucia są zupełnie normalne i nie ma co się ich wstydzić…..ALE….ważne jest, żeby sobie jak najszybciej od nas poszły i nie przeszkadzały nam w nauce😊

 

Jak zatem zmotywować się do nauki angielskiego?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami i wskazówkami:
1. Pomyśl o tym, jak będziesz się czuć, gdy zaczniesz naukę angielskiego i będziesz regularnie uczyć się. Chodzi o to, żebyś pomyślała/pomyślał jak będziesz się czuć znając angielski, posługując się nim i jak wspaniale będzie znaleźć się w różnych sytuacjach, w których chcesz używać języka angielskiego i swobodnie w nim rozmawiać.
Takie pomyślenie o tym, jak będziesz sobie wdzięczna/wdzięczny w przyszłości za naukę teraz jest wspaniałym motywatorem do działania, a co więcej, myślenie o pozytywnym rezultacie i wizualizowanie sobie sytuacji, w których będziesz używać angielskiego wprawiają Ciebie w lepszy nastrój i zniechęcenie nie ma z Tobą żadnych szans.
 
2. Wyznacz sobie cel do nauki. Zanim zaczniesz uczyć się to usiądź na chwilę i zastanów się dlaczego chcesz się nauczyć angielskiego. Określ dokładnie po co i do czego potrzebny jest Tobie angielski, wypisz sytuacje, w których chcesz używać języka angielskiego.
Wyznaczenie celu i wypisanie konkretnych sytuacji, w których chcesz cieszyć się znajomością angielskiego zdecydowanie pomogą Tobie w nauce i zmotywowaniu się do działania.
 
3. Ułóż plan działania. Jak już wypiszesz sytuacje, w których chcesz znać angielski, będziesz mieć przybliżony plan nauki. Ucz się angielskiego zgodnie ze swoim planem.
Krok po kroku ucz się słownictwa, wyrażeń, zwrotów i zdań związanych z sytuacjami, w których chcesz znać angielski. Ważne jest tutaj też to, żeby nie zaczynać nauki od czegokolwiek.
Wyznacz sobie konkretny temat, z którym chcesz się zapoznać w danym tygodniu i działaj. Jak już będziesz znać słownictwo związane z danym tematem to możesz przejść do kolejnego punktu swojego planu, oczywiście pamiętając na bieżąco o powtórkach.
 
4. Ucz się regularnie. Pamiętaj, że najciężej jest zacząć uczyć się i wyrobić sobie nawyk. Jeżeli wpiszesz naukę angielskiego w swój kalendarz i wyznaczysz konkretne dni i godziny na naukę, to łatwiej będzie Tobie uczyć się, a jeżeli utrzymasz regularną naukę przez przynajmniej miesiąc, to stanie się to Twoim nawykiem i już później nauka będzie dla Ciebie czymś zupełnie naturalnym, a nawet możesz wręcz czuć się nieswojo jak nie będziesz się uczyć.
Tak tak….. taki czas przyjdzie, jest to kwestia zmobilizowania się na początku i wyrobienia sobie nawyku.
 
5. Pomyśl sobie jak będziesz się czuć za rok jeżeli teraz nie zrobisz niczego w kierunku realizacji Twojego celu…. Na pewno nie będziesz z siebie zadowolona/zadowolony…. To jest negatywna motywacja, ale też działa na niektóre osoby. Pomyśl, jak będziesz na siebie zezłoszczona/zezłoszczony jak nie zrobisz nic w kierunku realizacji swojego celu.
 
6. Zapisz sobie swój cel i powiedz o nim osobom, które będą Ciebie wspierały w jego realizacji. Zostało to udowodnione, że cel zapisany na kartce jest znacznie silniejszym celem niż taki wypowiedziany gdzieś po cichu czy tylko w naszych myślach.
Zapisany cel jest rodzajem deklaracji. A dodatkowo, jak powiesz o nim osobom, które chętnie wesprą Ciebie w jego realizacji, to będziesz czuć dodatkową motywację do działania. Po pierwsze, będziesz mógł zdawać im relacje ze swoich postępów, zadawać im pytania, a po drugie, będzie Ci przed nimi głupio, że nie realizujesz zadeklarowanego celu.
 
7. Poproś innych o pomoc. Jeżeli masz pytania związane z nauką języka, np. nie wiesz od czego zacząć, utknęła/utknąłeś w miejscu, albo nie wiesz jak wyjaśnić konkretne zagadnienie, to nie bój się zapytać kogoś bardziej doświadczonego o pomoc. Ludzie lubią pomagać i czuć się potrzebni, więc śmiało pytaj. Pamiętaj, że każdy kiedyś zaczynał i chętnie podzieli się z Tobą swoimi spostrzeżeniami.

 

Jeżeli nie wiesz do kogo możesz zwrócić się o pomoc, to śmiało pisz do nas, na pewno odpiszemy i wspólnie zdziałamy więcej.

 

Jeżeli masz jakieś pytanie na kolejne odcinki ENSPRESSO, to śmiało je zadaj w komentarzach, a my damy Tobie znać w którym odcinku jest odpowiedź na Twoje pytanie.
 
Link do grupy na Facebooku, w której prowadzimy ENSPRESSO jest tutaj:
>>Pozytywna nauka angielskiego!<<
 
Serdecznie zapraszamy Ciebie do naszego programu do nauki języka angielskiego online ‘Angielski od zera do bohatera’. Możesz uczyć się kiedy chcesz i jak dużo chcesz dzięki platformie z lekcjami języka angielskiego, których przybywa w każdym tygodniu. Dodatkowo, co tydzień otrzymujesz zaproszenia na lekcje na żywo, które również są nagrywane. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj:
:
>>Angielski od zera do bohatera<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *