JAK CZERPAĆ PRZYJEMNOŚĆ Z NAUKI ANGIELSKIEGO I CIESZYĆ SIĘ TYM, ŻE KOMUNIKUJESZ SIĘ – ENSPRESSO #44

Favorite

ENSPRESSO to cotygodniowy live z językiem angielskim, który prowadzimy w naszej grupie na Facebooku.

Podoba Ci się ten odcinek? Subskrybuj nasz kanał, żeby dostawać powiadomienia o nowych filmach!


Dzisiejszy temat został zainspirowany rozmowami z różnymi osobami uczącymi się angielskiego i tym że często nam mówią, że nauka angielskiego kojarzy im się z czymś trudnym, mają wrażenie, że NIGDY nie nauczą się tego języka.Czy Ty też tak czasem masz?


Każdy z nas ma czasem gorsze momenty i mamy do nich prawo, ale nie możemy pozwolić im przejąć kontrolę nad naszym zapałem do nauki.


W nauce języka ważne jest określenie DLACZEGO uczymy się. Bardzo często uczniowie i studenci, albo osoby które są zmuszone do nauki języka ze względu na pracę nie cieszą się tym, że się uczą.


Niezależnie w jakiej jesteś sytuacji, czy uczysz się bo są pewne warunki zewnętrzne zmuszające Ciebie do tego czy też uczysz się dla siebie, potrzebujesz od czasu do czasu motywacji i przypomnienia dlaczego i do czego przyda Ci się znajomość języka angielskiego. To jest też główny argument, który pomoże Tobie czerpać przyjemność z samej nauki języka.Dlaczego warto uczyć się angielskiego:


– jest to międzynarodowy język komunikacji, dogadasz się w nim w wielu krajach na świecie, będziesz miała/miał lepszy i szybszy dostęp do wielu informacji i wiedzy, a także pomoże on Tobie w komunikacji z obcokrajowcami w Polsce.


– masz szansę na lepszą pracę nie tylko w Polsce. Znajomość języka pozwala zdobyć wyższe stanowiska w pracy w Polsce albo z większą swobodą aplikować na stanowiska za granicą, można też pracować zdalnie.


– znajomość języka pozwoli Tobie lepiej rozumieć inne języki i kultury. Kiedy uczymy się języka obcego jednocześnie poznajemy kulturę innego kraju, zaczynamy lepiej rozumieć innych i łatwiej jest nam komunikować się z obcokrajowcami.


Ale główny temat to jak czerpać przyjemność z nauki języka, więc zapraszamy Ciebie do spojrzenia na kilka naszych podpowiedzi:


– przede wszystkim przestań krytykować siebie i podchodzić do swoich umiejętności w sposób negatywny. Niestety częsty brak czerpania przyjemności z nauki języka wynika ze zbyt krytycznego podejścia z naszej strony, wydaje nam się, że nic nie wiemy i że nie rozwijamy swoich umiejętności wystarczająco szybko.


– nie myśl o tym, że coś źle powiesz. Ten punkt jest mocno związany z punktem powyżej. Pamiętaj, że inni nie chcą Ciebie krytykować za Twoją rzekomo słabą znajomość języka, native speakerzy będą cieszyli się, że mogą się z Tobą dogadać w ich języku, albo ogólnie będą cieszyli się, że macie wspólny język komunikacji.


Nasze krytyczne podejście do siebie sprawiają, że wydaje nam się, że inni też nas będą słabo oceniać, a to jest nieprawda. Na świecie ludzie komunikują się po angielsku w różnych akcentach i z różną znajomością języka, ale najważniejsze jest, że dzięki jakiejkolwiek znajomości języka mogą dogadać się ze sobą.


zacznij doceniać siebie za to co już umiesz. Gdy uczymy się języka mamy tendencję do coraz większych wymagań w stosunku do siebie. Brak zauważania własnych postępów sprawia, że szybko zniechęcamy się i nie czerpiemy przyjemności z nauki. Wyrób w sobie nawyk, że po każdym tygodniu/miesiącu nauki wynagrodzisz sobie wysiłek poprzez obejrzenie świetnego filmu/pyszną kawkę czy cokolwiek innego co sprawia Ci przyjemność.


nie próbuj udowadniać innym ile już wiesz. Pomyślisz sobie….słucham??? Ja wcale tak nie robię! To niestety wynika z naszej kultury i często niskiego poczucia własnej wartości lub właśnie tego wewnętrznego krytyka, o którym pisaliśmy wyżej. Niestety często nasz strach przed mówieniem wynika z tego, że chcemy ‘pokazać się’ jak dużo już umiemy, bo boimy się oceniania przez innych i w rezultacie nie mówimy nic, ponieważ nasze ego nie pozwala nam na to. W nauce i praktycznym posługiwaniu się językiem ważne jest luźne podejście i odrobina dystansu. My zawsze mówimy Kursantom, żeby pomyśleli sobie czy Hiszpanie lub Włosi przejmują się popełnianiem błędów gdy mówią po angielsku… na pewno nie aż tak jak my! Zatem trzeba iść za przykładem kultur bardziej wyluzowanych i zacząć czerpać więcej przyjemności z samej komunikacji!


zmień swoje nastawienie. Pamiętaj, że uczysz się dla siebie i dzięki nauce języka stajesz się mądrzejszy, Twój mózg lepiej pracuje i masz możliwość komunikowania się z ludźmi z różnych krajów. Pozytywne podejście zdecydowanie pozwoli Tobie na przyjemniejszą naukę języka angielskiego.


zanurz się w język. W wolnej chwili obejrzyj film po angielsku, przeczytaj artykuł lub jakiś blog po angielsku i ciesz się tym, że coraz więcej rozumiesz.


głównym celem ma być dogadanie się – nie zapominaj o tym, że nieważne czy będziesz używać języka w 100 procentach poprawnie czy nie, najważniejsza jest umiejętność komunikacji z innymi.


nie zniechęcaj się po pierwszych błędach. Błędy to nic złego, to jest część procesu uczenia się i im więcej ich popełnisz tym więcej wyciągniesz wniosków na przyszłość. Co więcej, jak już raz spróbujesz mówić po angielsku to każdy kolejny raz przyjdzie Tobie z o wiele większą łatwością, i to jest właśnie piękne w posługiwaniu się językiem!


Życzymy Tobie dużo odwagi oraz okazji do posługiwania się językiem angielskim!Zapraszamy do obejrzenia nagrania tego odcinka ENSPRESSO, w którym znajdziesz więcej motywacji do nauki języka angielskiego i czerpania z tego przyjemności!


Jeżeli masz jakieś pytanie na kolejne odcinki ENSPRESSO, to śmiało je zadaj w komentarzach, a my damy Tobie znać w którym odcinku jest odpowiedź na Twoje pytanie.


Link do grupy na Facebooku, w której prowadzimy ENSPRESSO jest tutaj:


>>Pozytywna nauka angielskiego!<<
sd

Serdecznie zapraszamy Ciebie do naszego programu do nauki języka angielskiego online ‘Angielski od zera do bohatera’. Możesz uczyć się kiedy chcesz i jak dużo chcesz dzięki platformie z lekcjami języka angielskiego, których przybywa w każdym tygodniu. Dodatkowo, co tydzień otrzymujesz zaproszenia na lekcje na żywo, które również są nagrywane. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj:

:

>>Angielski od zera do bohatera<<

Dodaj komentarz

Pobierz Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Najlepiej oceniane produkty

Pobierz Niezbędnik Podróżnika gratis!

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • +48 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Pobierz bezpłatny Niezbędnik Podróżnika

Pobierz bezpłatny Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Najnowsze opinie

Poziom zaangażowania

Poziom nauki języka