JAK ZACZĄĆ UCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO OD PODSTAW – ENSPRESSO #28

Favorite

ENSPRESSO to cotygodniowy live z językiem angielskim, który prowadzimy w naszej grupie na Facebooku.

Podoba Ci się ten odcinek? Subskrybuj nasz kanał, żeby dostawać powiadomienia o nowych filmach!


Na początku dzisiejszego odcinka mówimy o tym jak zacząć naukę języka angielskiego od podstaw.


Przede wszystkim zacznij od przygotowania sobie notatnika lub dziennika do nauki, może to być zarówno w formie online jak i papierowej.W jakim celu?


Jeżeli uczysz się języka to warto na bieżąco notować nowe informacje, budować zdania z nowopoznanymi strukturami w języku angielskim i zapisywać nowe słowa, z którymi też jak najbardziej warto budować zdania.Dlaczego jeszcze prowadzenie notatnika lub dziennika jest ważne?


Ponieważ regularne powtarzanie i utrwalanie materiału są niesamowicie pomocne gdy uczysz się języka. Nauczenie się listy słówek i jakiś czasów w angielskim niewiele Tobie da jeżeli za kilka dni/tygodni nie będziesz nawet o nich pamiętał, a co więcej nie będziesz potrafił użyć ich w praktyce. Dodatkowo, notatki pozwolą Tobie na szybkie przejrzenie najważniejszych informacji bez konieczności oglądania całej lekcji na dany temat, albo czytania całego wpisu na blogu/rozdziału w podręczniku na ten temat.Co powinien zawierać taki notatnik/dziennik?


Tak jak już wspomnieliśmy, powinien zawierać notatki dotyczące słownictwa, materiału, gramatyki, które akurat poznajesz, ale jeszcze (albo przede wszystkim) przykładowe Twoje zdania dotyczące danego zagadnienia lub słownictwa. Jeżeli odniesiesz daną partię materiału do siebie osobiście, to o wiele łatwiej będzie Tobie zapamiętać daną część materiału i potem faktycznie w praktyce tego używać.


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat uczenia się słownictwa i poznać różne przydatne metody, to zapraszamy do obejrzenia tego filmu (mówimy o tym od 31 minuty):


>>Jak uczyć się angielskich słów<<Dlaczego jeszcze notatnik/dziennik do nauki języka angielskiego jest ważny?


Będzie Ciebie świetnie motywował do dalszej nauki i pomagał w chwilach zwątpienia i niechęci do nauki. Gdy stwierdzisz, że nie zrobiłeś jeszcze żadnych postępów to przejrzyj swoje notatki i zobacz jak dużo już umiesz i jak wiele zdań potrafisz zbudować dzięki swojej pracy. Taki notatnik będzie idealnym motywatorem dla Ciebie.A od czego  właściwie zacząć naukę od podstaw?


Od nauki i porządnego opanowania czasownika ‘być’ (czyli ‘to be’). Jest bardzo wiele zdań, które możesz zbudować z pomocą tego czasownika, a tym samym jest wiele informacji, które możesz dzięki niemu przekazać.


Jak już porządnie opanujesz ten czasownik i różne zdania z nim, to na spokojnie przejdź do czasu teraźniejszego prostego, potem przyszłego i przeszłego.


Jednak pamiętaj, by ciągle budować z tymi konstrukcjami przykładowe zdania, które mogą się Tobie przydać, ponieważ wtedy będzie Tobie o wiele łatwiej stosować je w praktyce, a przecież między innymi (albo przede wszystkim) w takim celu uczymy się języka.


Jeżeli uczysz się słownictwa od podstaw to pomyśl w jakich sytuacjach przyda się Tobie język i ucz się słownictwa związanego z tą dziedziną. Warto zastanowić się na spokojnie kiedy będziesz mieć możliwość praktycznego użycia języka, spisz wszystkie te sytuacje i potem na bieżąco ucz się słownictwa i struktur z nimi związanymi.


Zaplanuj też kiedy będziesz się uczyć, ponieważ pozwoli to Tobie na wpisanie nauki języka angielskiego w codzienną rutynę.


Nawet jeżeli nie możesz pouczyć się w wyznaczonym przez Ciebie terminie, to zmień go i poucz się w jakimś innym dniu/godzinie. Rutyna i wyrobienie nawyku są szczególnie ważne gdy zaczynasz naukę (nieważne czy od podstaw, czy wracasz do niej po jakimś czasie), ponieważ pozwoli to Tobie na wpisanie nauki języka angielskiego w codzienny kalendarz i będziesz mógł być systematyczny, a w rezultacie szybciej zauważysz postępy, które również będą Ciebie dodatkowo motywowały do pracy.


Przede wszystkim, nie pozwól by zniechęcenie, opór i strach przed nieznanym (który naturalnie pojawia się w nas, gdy zaczynamy uczyć się czegoś nowego) powstrzymały Ciebie przed osiągnięciem Twoich celów. Często słyszymy opinie, że tyle tego materiału trzeba opanować, żeby nauczyć się języka, więc może w sumie nie warto zaczynać?


To jest właśnie naturalny opór i strach, które pojawiają się w nas, ale wystarczy, że kilka razy nie posłuchamy tego głosu i będziemy się uczyć mimo wszystko, to zobaczymy, że będą one miały coraz mniejszy i słabszy na nas wpływ. Jak już nauka stanie się naszym stałym nawykiem, to nawet nie będziemy czuli tego, że uczymy się – będzie to naturalny odruch.O czym jeszcze warto pamiętać przy nauce od podstaw albo powrocie do nauki?


Nie próbuj uczyć się wszystkiego na raz. Jakość jest ważniejsza od ilości. Daj sobie spokojnie czas na opanowanie zakresu danego słownictwa lub struktury gramatycznej. Dopiero jak już zbudujesz z nimi kilka zdań i stwierdzisz, że czujesz się z nimi pewnie, to przejdź dalej do następnej partii materiału, którą chcesz opanować.A skąd masz wiedzieć czego dalej się uczyć?


Pomoże Tobie lista sytuacji, w których przyda się Tobie język angielski, o której pisaliśmy wyżej. Wybierz kolejną sytuację i ucz się na dany temat. Pamiętaj o robieniu na bieżąco notatek.


Jeżeli uczysz się zupełnie od podstaw/zera, to warto, żebyś zapisał się na kurs, który ma usystematyzowaną wiedzę i możesz uczyć się pod okiem ekspertów. Zachęcamy do przyłączenia się do naszego kursu Angielski od zera do bohatera.


Zapisanie się na kurs bardzo pomoże Tobie w uporządkowaniu wiedzy i łatwiej będzie Tobie uczyć się oraz oceniać swoje postępy, a co więcej będziesz wiedzieć, że uczysz się języka w prawidłowy sposób.


Oczywiście, możliwa jest samodzielna nauka od podstaw, jest to jak najbardziej wykonalne, tylko wtedy ważne jest, żeby mieć swoją listę mini celów do osiągnięcia, żebyś miał swój własny plan działania, ponieważ ogólnie przeglądanie blogów, stron, kanałów na You Tube może zmarnować sporo Twojego czasu.


Więcej o samodzielnej nauce języka angielskiego możesz dowiedzieć się tutaj:


>>Jak samodzielnie uczyć się angielskiego i znaleźć czas na naukę<<


Jeżeli ‘utkniesz’ w miejscu i nie wiesz co dalej, to zadaj komuś pytanie i poproś o pomoc, pamiętaj, że zawsze możesz napisać komentarz u nas lub napisać do nas przez zakładkę KONTAKT na naszej stronie i chętnie Tobie pomożemy, podpowiemy co dalej powinieneś robić i jak dalej działać.


Możesz też zadać pytanie na kolejne odcinki ENSPRESSO i chętnie odpowiemy na nie, może ono dotyczyć sposobów na naukę języka czy wyjaśnienia konkretnych zagadnień lub słownictwa, zostaw komentarz i damy Tobie znać kiedy będzie odcinek z odpowiedzią dla Ciebie.


Miłej nauki!Zapraszamy do obejrzenia lub wysłuchania całego odcinka ENSPRESSO, w którym mówimy dużo o nauce języka angielskiego od podstaw oraz o tym, jak zacząć naukę języka angielskiego z nową i świeżą energią w Nowym Roku, zarówno gdy zaczynasz od zera jak i gdy wracasz do nauki po przerwie.


Link do grupy na Facebooku, w której prowadzimy ENSPRESSO:


>>Pozytywna nauka języka angielskiego!<<Życzymy Tobie mnóstwa pozytywnej energii w Nowym Roku oraz żeby wszystkie Twoje plany i postanowienia spełniły się! To będzie TWÓJ ROK!!!!


Jeżeli chcesz komuś (albo sobie:)) sprawić w prezencie któryś z naszych kursów online języka angielskiego to zapraszamy do sprawdzenia ich tutaj:


>>Kursy językowe online<<


Jeżeli chcesz dać komuś w prezencie Voucher na kurs to napisz do nas przez zakładkę Kontakt na naszej stronie: www.sunco.edu.pl i ustalimy jak możesz to zrobić oraz wypiszemy specjalny imienny voucher z kodem (nie tylko od Święta:)). Jeżeli chcesz wykupić komuś miesiąc lub więcej kursu Angielski od zera do bohatera, to także jest to możliwe, daj nam znać i ustalimy szczegóły.


Serdecznie zapraszamy Ciebie do naszego programu do nauki języka angielskiego online ‘Angielski od zera do bohatera’. Jest to ciągle rosnąca platforma z lekcjami języka angielskiego. Dodatkowo, co tydzień otrzymujesz zaproszenia na lekcje na żywo, które również są nagrywane, więc nawet jeżeli nie możesz być na żywo to możesz obejrzeć nagrania:Więcej szczegółów znajdziesz tutaj:

>>Angielski od zera do bohatera<<

Dodaj komentarz

Pobierz Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Najlepiej oceniane produkty

Pobierz Niezbędnik Podróżnika gratis!

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • +48 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Pobierz bezpłatny Niezbędnik Podróżnika

Pobierz bezpłatny Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Najnowsze opinie

Poziom zaangażowania

Poziom nauki języka