STRONA BIERNA/Jak uczyć się angielskiej wymowy/Jak motywować się do regularnej nauki – ENSPRESSO #18

Favorite

ENSPRESSO to cotygodniowy live z językiem angielskim, który prowadzimy w naszej grupie na Facebooku.


W tym odcinku mówimy o tym jak uczyć się angielskiej wymowy i co jest w tym procesie najważniejsze.


Kiedy uczysz się języka angielskiego, zawsze staraj się powtarzać angielskie słowa po lektorze/native speakerze (nawet jeżeli oglądasz jakiś odcinek na You Tube po angielsku, to powtórz chociaż kilka słów).


Jak powtarzasz i słuchasz, to zdecydowanie lepiej zapamiętasz wymowę danego słowa niż przez samo jego usłyszenie. Idąc tym tropem, o wiele łatwiej zapamiętasz słowo, jeżeli je przeczytasz, usłyszysz jego wymowę i na koniec jeszcze powtórzysz, wtedy zapamiętasz też lepiej jego pisownię.


Wiadomo, że nie zawsze masz na to czas, ponieważ nie zawsze możemy jednocześnie czytać, słuchać i powtarzać, ale staraj się jak najbardziej naśladować mówców języka i powtarzać po nich słowa ile możesz, ponieważ to pomoże Tobie w nauce języka.


Pamiętaj też, że nauka wymowy to proces i nie irytuj się jak na początku coś nie do końca będzie Tobie dobrze szło, praktyka czyni mistrza i z czasem będzie coraz łatwiej!


W drugiej części filmu poruszyliśmy temat zniechęcenia do nauki i tego, że jest teraz szaro za oknem (czas jesienny) i nie zawsze mamy energię do tego, żeby wstawać rano, zrobić nasze wszystkie obowiązki, a nie mówiąc już o czymś tak dodatkowym, jak nauka języka angielskiego!


Oczywiście, nie dla wszystkich jest to zupełnie dodatkowe zajęcie, wtedy pewnie łatwiej jest się zmotywować (bo musimy:)), ale co zrobić, kiedy uczysz się języka angielskiego dla przyjemności i nie chcesz stracić postępów, które już osiągnąłeś?


Najważniejsze w nauce czegokolwiek czy ogólnie w jakimkolwiek przedsięwzięciu w naszym życiu jest odpowiedzenie sobie na pytanie, dlaczego coś chcemy zrobić. Wtedy łatwiej jest znaleźć motywację do działania.


Może chcesz uczyć się angielskiego do pracy, do podróżowania, rozmów z rodziną z zagranicy, możliwości komunikacji z ludźmi na całym świecie, czy na przykład możliwości lepszego dostępu do informacji, ponieważ mnóstwo materiałów/filmów/artykułów jest w języku angielskim, a może po prostu chcesz uczyć się języka, żeby Twój mózg lepiej działał i motywował się do pracy?


Każdy z tych powodów jest tak samo ważny i uświadomienie go sobie sprawi, że o wiele łatwiej będzie się Tobie uczyć języka i motywować do regularnej pracy.


Kolejna kwestia to znalezienie i zaplanowanie konkretnych godzin na naukę i wpisania ich w swój kalendarz czy rytm dnia.


Możesz ustalić 10/15/20 minut dziennie, albo godzina co któryś dzień, albo 2h w weekend – oczywiście, im więcej tym lepiej, ale najważniejsza jest regularność działań, żebyś robił postępy na bieżąco, ponieważ wtedy coraz ciężej będzie Tobie zrezygnować, żeby nie stracić postępów, które już zrobisz 🙂


Pod koniec poruszamy temat strony biernej.


Ogólnie zasada tworzenia zdań w stronie biernej to:


be+ Past Participle

Podmiot (który w odróżnieniu do strony czynnej nie jest wykonawcą czynności) + czasownik ‘to be’ w odpowiednim czasie (w którym chcesz akurat przekazać wiadomość) + czasownik w formie Past Participle (tzw. trzecia forma, a do czasowników regularnych dodajemy -ed),


czyli:


My car is repaired. (Moje auto jest naprawione.)


My car was repaired. (Moje auto było naprawione.)


My car has been repaired. (Moje auto zostało naprawione.)


My car had been repaired before I got there. (Moje auto było naprawione zanim tam dotarłem)


My car will/can/might/may/should be repaired. (Moje auto będzie/może być/powinno być naprawione.)


My car is going to be repaired. (Moje auto będzie naprawione.)


My car will have been repaired by Thursday. (Moje auto będzie naprawione do czwartku.)


To były przykłady zdań w czasach ‘simple’, jeżeli chcesz przekazać informacje w czasie ‘continuous’, to tuż po czasowniku ‘to be’, dodajemy ‘being’, które jest właśnie znakiem, że chodzi nam o czas continuous:


My car is being repaired now. (Moje auto jest teraz naprawiane.)


My car was being repaired. (Moje auto było naprawiane.)


My car has been being repaired for 3 days now. (Moje auto jest naprawiane od 3 dni.)


My car had been being repaired before I got there. (Moje auto było naprawiane zanim tam dotarłem)


My car will be being repaired tomorrow at 8 am. (Jutro o 8 moje auto będzie naprawiane.)


My car will have been being repaired for 6 months tomorrow. (Jutro minie 6 miesięcy moje autoodkąd jest naprawiane.)


Zapraszamy na film i do komentowania!Link do grupy na Facebooku:

>>Pozytywna nauka angielskiego!<<Serdecznie zapraszamy Ciebie do naszego programu do nauki języka angielskiego online ‘Angielski od zera do bohatera’. Jest to ciągle rosnąca platforma z lekcjami języka angielskiego. Dodatkowo, co tydzień otrzymujesz zaproszenia na lekcje na żywo, które również są nagrywane.


Więcej szczegółów znajdziesz tutaj:

>>Angielski od zera do bohatera<<

Dodaj komentarz

Pobierz Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Najlepiej oceniane produkty

Pobierz Niezbędnik Podróżnika gratis!

KONTAKT

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • +48 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Pobierz bezpłatny Niezbędnik Podróżnika

Pobierz bezpłatny Zbiór 180 Przydatnych Zwrotów w języku angielskim

Skontaktuj się z nami bezpośrednio

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, skontaktuj się z nami.
  • 695 301 178
  • biuro@sunco.edu.pl
Najnowsze opinie

Poziom zaangażowania

Poziom nauki języka