7 sposobów, aby stać się bardziej charyzmatycznym

Czy kiedyś zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy ludzie mają magnetyczną osobowość i zawsze mają wokół siebie mnóstwo ludzi, podczas gdy inni walczą o przyciągnięcie uwagi innych?

W tym artykule pokażemy Wam 7 sposobów, aby stać się bardziej charyzmatycznym.

Oto 7 rzeczy, które możesz zrobić, by stać się bardziej charyzmatycznym i atrakcyjnym dla innych:

1. Z pozytywnym podejściem dojdziesz daleko

Nikt nie lubi długo przebywać w otoczeniu negatywnych ludzi, jeżeli spędzamy z nimi zbyt dużo czasu, zaczynamy przyzwyczajać się do tego i przyjmować podobne podejście.

Mamy własne emocje i reagujemy na różne emocje przedstawiane przez innych wokół nas. Dzieje się tak dlatego, że wszyscy jesteśmy istotami emocjonalnymi, być może możesz inaczej reagować na konkretną sytuację niż osoba obok ciebie, ale najważniejsze jest to, że emocje wpływają na naszą postawę wobec otaczającego nas świata.

Optymistyczni, pozytywni ludzie podświadomie przyciągają do siebie innych, podczas gdy pesymistyczni, negatywni ludzie zazwyczaj robią coś przeciwnego i odsuwają od siebie ludzi. Z drugiej strony, nie bądź przesadnie pozytywny, ponieważ może wydawać się, że jesteś fałszywy, jednocześnie staraj się nie pozwolić, aby negatywne emocje przejęły kontrolę nad tobą.

Pamiętaj, aby ciągle iść do przodu i zachowywać naturalnie, a ludzie na pewno ciebie polubią.

 

2. Wszystko będzie dobrze!

Czy boisz się bycia wyśmianym przez nieznajomych? Nie przyjęli ciebie do pracy, o której zawsze marzyłeś? Odrzucił ciebie ktoś, kto naprawdę podoba się tobie? Pamiętaj, że bez względu na to, co się stanie, zawsze wydobrzejesz i będziesz żył i będziesz mieć energię na stawienie czoła wyzwaniom następnego dnia!  Jest takie powiedzenie, że to, co cię nie zabije, to cię wzmocni i jest to z pewnością prawdziwe, jeśli chodzi o interakcje społeczne.

Każdy ma problemy z pewnością siebie, ale niektórzy rozwijają po prostu większą odporność na presję społeczną niż inni. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zbudować swoją pewność siebie, to nie jest coś, z czym tylko niektórzy z nas urodzili się.

Wielu psychologów twierdzi, że my, jako istoty ludzkie, boimy się tego, co nieznane i upieramy się przy rzeczach, przewidując wyniki sytuacji, które są przed nami. To zwykle jest główną przyczyną strachu i tego, co powstrzymuje nas przed próbowaniem nowych rzeczy. Im więcej wychodzisz poza swoją strefę komfortu, tym bardziej przyzwyczaisz się do tego i poczujesz się lepiej w sytuacjach, które kiedyś wydawały ci się dziwne lub przerażające.

A więc na co czekasz? Wstań i przedstaw się osobie, którą uważasz za atrakcyjną, nieważne czy jesteś w barze czy pracy. Wyjdź z domu i poznaj nowych ludzi, baw się dobrze. Pamiętaj, bez względu na to, co się stanie, wszystko będzie dobrze!

 

3. Komu próbujesz zaimponować?

Wiele osób jest zbyt zaniepokojonych tym co myślą o nich inni ludzie. Prawda jest taka, że powinieneś po prostu być sobą i nie zajmować się opiniami innych. Jeżeli jesteś zbyt zaniepokojony tym co myślą inni, spędzasz więcej czasu na myśleniu o tym, kim są inni ludzie, a nie o tym, jaki TY  jesteś. To może sprawić, że będziesz zdesperowany,  niezadowolony i niezdolny do efektywnej komunikacji społecznej.

Nie martw się zbytnio o to, co inni myślą w danym momencie i po prostu bądź sobą, skup się na robieniu właściwych rzeczy. Zatroszcz się o siebie samego, a następnie pozwól ludziom formułować opinie na twój temat. Kiedy ludzie widzą, że nie analizujesz każdego słowa, które wypowiadasz, zobaczą, że jesteś autentyczny i będą mieli pozytywne opinie na twój temat.

 

4. Bądź uczciwy

Wszyscy mamy jakąś reputację u innych, która zależy od naszej uczciwości, prawdziwości i naszego zachowania. Bycie nieuczciwym jest jak siedzenie na domku z kart, wcześniej czy później się rozpadnie i prawda wyjdzie na jaw. Jeśli jesteś nieuczciwy, nawet jeżeli chodzi o mało ważne rzeczy, ludzie będą wiedzieli, że lubisz mówić rzeczy, które niekoniecznie są prawdziwe.

 To zabije Twoją szansę na spojrzenie komuś w oczy i powiedzenie z przekonaniem, że mówisz prawdę. Nie mówiąc prawdy, twoja pozycja wśród innych osłabia się, ludzie nie będą wierzyli w twoją zdolność wyrażania swoich myśli i przekonań, a także zdolność do tworzenia prawdziwych związków.

 

5. Nie oszukasz mnie!

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, biurze, sklepie spożywczym, czy w szkole, nie musisz nikogo przekonywać do swoich racji. Ważne jest, aby pamiętać, że ludzie są różni, mają różne opinie, upodobania i antypatie, doświadczenia itp. To, że uważasz, że coś jest wspaniałe, nie oznacza, że ​​inni muszą dzielić twoje poglądy.

Nie powinieneś na siłę próbować przekonywać ludzi do swoich racji, ponieważ możesz wydawać się nachalny. Bądź gotów przyjąć odpowiedź „nie” i iść do przodu.

Ludzie polubią cię bardziej, gdy przestaniesz im narzucać swoją wolę i uszanujesz to, co oni myślą na dany temat.

 

6. Jasne komunikaty

Miło jest angażować się w drobne rozmowy towarzyskie z innymi, często może to być rozpraszające i prawdziwą stratą czasu. Jasne komunikaty są kluczem do przekazania twojej wiadomości i umożliwienia ludziom, aby Cię słuchali.

Nie mówię, że powinieneś zupełnie przestać angażować się w drobne rozmowy towarzyskie, ale pamiętaj, że na wszystko jest czas i miejsce, a nadużywanie tego może zniechęcić ludzi i pozostawić ich w niepewności co do tego, jaki jest twój prawdziwy cel rozmowy, zwłaszcza jeśli są w trakcie wykonywania czegoś ważnego, a ty przerywasz im, żeby zapytać jak się mają.

Mówienie dowcipów i prowadzenie luźniej rozmowy jest w porządku, po prostu nie przesadzaj i nie zapominaj o tym, co było prawdziwym powodem rozpoczęcia rozmowy z kimś.

 

7. Bądź pierwszy

Bądź pierwszy zarówno, żeby skoczyć z pomostu, jak i pierwszym, który przejdzie przez pokój, aby uścisnąć dłoń komuś, kto właśnie wszedł do pokoju, bądź osobą, która podejmuje ryzyko i robi rzeczy, których inni w grupie boją się zrobić.

Robiąc rzeczy, o których robieniu inni by nie pomyśleli lub za bardzo się ich boją, będziesz wyglądać bardziej jak lider, a to pomoże zrobić dobre pierwsze wrażenie na ludziach, których spotkasz.

Wyróżniając się w tłumie, będziesz miał większą szansę na to, że zostaniesz zapamiętany i bardziej prawdopodobne jest, że inni będą zwracać się właśnie do ciebie.

 

Co sądzisz o radach z artykułu? Czy są dla Ciebie przydatne?

Czy znasz kogoś, kogo uważasz za wyjątkowo charyzmatycznego?

Opowiedz nam o tym, przyłączając się do poniższej dyskusji!

Zostaw odpowiedź


Teachers

Katarzyna Gajda
Nauczyciel angielskiego
Zapalona miłośniczka podróżowania i nauczania. Ciągle w ruchu i zawsze…
Wojciech Manitius-Ratyński
Nauczyciel angielskiego
Wojciech jest native speakerem z Kanady, który od 2008 roku…